III Małopolskie Dni dla Klimatu to akcja, która ma na celu zwiększenie świadomości na temat środowiska naturalnego. Podczas niej ma miejsce sadzenie drzew oraz krzewów. Tegoroczna edycja potrwa do 22 kwietnia, a 4 kwietnia miała miejsce w gminie Lisia Góra.
III Małopolskie Dni dla Klimatu – gmina Lisia Góra
W minionym tygodniu odbyła się niezwykła akcja mająca na celu ochronę środowiska naturalnego. W ramach III Małopolskich Dni dla Klimatu, mieszkańcy Lisiej Góry i Śmigna, wraz z uczniami lokalnych szkół oraz przedszkolakami, wzięli udział w wyjątkowym przedsięwzięciu – posadzeniu aż 500 młodych drzewek. Wydarzenie to było częścią Projektu LIFE EKOMAŁOPOLSKA dla Klimatu i Energii.
W ramach wydarzenia odbył się festyn klimatyczny, który był okazją do wielu rozmów, m.in. na temat naszego klimatu, a także sadzenie drzew. Pierwsze drzewko zasadził osobiście wicemarszałek Małopolski, Józef Gawron, co podkreśliło znaczenie akcji dla regionu.
Podczas festynu mieszkańcy mieli możliwość wziąć udział w różnych quizach oraz konkurach. Oczywiście dotyczyły one ochrony środowiska oraz klimatu. W zamian za udział w nich na mieszkańców czekały sadzonki drzewek owocowych, które mogli zabrać ze sobą.
Proekologiczna edukacja dzieci i dorosłych
III Małopolskie Dni dla Klimatu, które odbyły się w Gminie Lisia Góra w czwartek 4 kwietnia, cieszyły się sporym zainteresowaniem. Podczas tej akcji, udało się zasadzić 500 drzew. Zarówno wójt Gminy Lisia Góra, Arkadiusz Mikuła, jak również wicemarszałek Małopolski, Józef Gawron, w swoich wypowiedziach podkreślali znaczenie działań ekologicznych na wpływ na środowisko, nawet tych najmniejszych.
Takie akcje, jak posadzenie drzew, oszczędzanie wody, czy inne inicjatywy związane z ochroną środowiska, są niezwykle istotne dla przyszłości planety, a co za tym idzie dla mieszkańców Ziemi. Włączanie dzieci w takie ekologiczne wydarzenia, pozwala na edukację i kształtowanie ich świadomość ekologiczną od najmłodszych lat.
Angażując dzieci w aktywność proekologiczną, uczymy je empatii oraz rozwijamy ich poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, w którym żyją. Dzieci, jak również osoby dorosłe mogą zobaczyć, jakie działania są skuteczne w ochronie środowiska.